Informacje prasowe

TARGI AMBERIF SKOŃCZYŁY 25 LAT!
Przez 4 marcowe dni bursztynowy świat kręcił się, jak co roku, wokół Targów Amberif w Gdańsku. Ta edycja była jednak pod każdym względem wyjątkowa, bo targi świętowały swoje 25-lecie – wspólnie z 470 wystawcami z 15 krajów i kupcami z różnych stron świata.
więcej...
PIERWSZY DZIEŃ TARGÓW
Tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy dzień targów Amberif – największej imprezy wystawienniczej w Europie dedykowanej bursztynowi. Targów, które w tym roku świętują 25-lecie istnienia – wspólnie z 470 wystawcami z 15 krajów i kupcami różnych stron świata.
więcej...
AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2018 Gala Bursztynu i Mody. OD PRÊT-À-PORTER DO HAUTE COUTURE.
Moda nie istnieje bez biżuterii, a biżuteria nie istnieje bez mody. Jak wygląda ich idealna symbioza, przekonamy się podczas Gali Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles 2018, która odbędzie się w piątek, 23 marca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
więcej …

25 LAT AMBERIFU W MUZEUM BURSZTYNU
Naszyjnik Conclave, ozdoba Szafirowe spojrzenie, kolekcja pierścieni z bursztynu z różnych stron świata – to eksponaty, które będzie można oglądać na zorganizowanej przez Muzeum Bursztynu w Gdańsku wystawie 25 lat Amberifu, prezentującej prace nagrodzone w prestiżowym Konkursie Jubilerskim Mercurius Gedanensis.
więcej…

25 LAT AMBERIFU W MIĘDZYNARODOWYM STOWARZYSZENIU BURSZTYNNIKÓW
Nie tylko projekty laureatów Nagrody Bursztynowej w konkursie Amberif Design Award z lat 1997-2018, ale także ich istniejące realizacje oraz późniejsze osiągnięcia artystyczne zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników z okazji 25-lecia targów AMBERIF.
więcej …

„AMBER & LEONARDO” CZYLI RENESANS BURSZTYNU
Wypowiedzi zaproszonych artystów, inspirowane tematem AMBER & LEONARDO, zostaną zaprezentowane w Gdańsku – Światowej Stolicy Bursztynu na premierowej wystawie w Centrum św. Jana. Wystawa uświetni obchody 25-lecia targów Amberif, a następnie będzie pokazywana w galeriach w Polsce i zagranicą.
więcej …

SREBRNY JUBILEUSZ AMBERIFU - OD 25 LAT WARTO TU BYĆ!
Jesienią 1994 roku odbyła się pierwsza edycja Targów Amberif. Uczestniczyło w niej 49 wystawców, przyjechało kilkudziesięciu handlowców z zagranicy i liczne grono kolekcjonerów bursztynu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.
więcej …

INSPIRACJE RODZĄ SIĘ ZE SPOTKAŃ LUDZI - ROZMOWA Z EWĄ RACHOŃ, DYREKTOR PROJEKTU AMBERIF
To było bardzo interesujące ćwierćwiecze - nie tylko dla Amberifu, ale i dla całej branży bursztynniczej.
więcej …

AMBERIF 2018 - JAKA BĘDZIE 25. EDYCJA?
AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką i nauką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie. Jaka będzie 25. edycja? Wyjątkowa!
więcej…

ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU AMBERIF DESIGN AWARD 2018
Silvia Bella z Niemiec, Kairi Sirendi z Estonii i Miron Kutarba z Polski – to laureaci 22. Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD 2018. Temat Uśmiech Losu zachęcił do udziału w konkursie 100 autorów, którzy zgłosili 127 prac.
więcej …

MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM „BURSZTYN. NAUKA I SZTUKA”
„Swoją ciekawość trzeba umieć doskonalić” – powiedział Edward Stachura. Więc doskonalmy ją i odkrywajmy wspólnie tajemnice bursztynu podczas Sympozjum „Bursztyn. Nauka i sztuka” – zaprasza dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka – kierownik naukowy Sympozjum.
więcej …