AMBERIF 2020

Gdańsk - Światowa Stolica Bursztynu. W centrum gdańskiego Starego Miasta znajduje się Muzeum Bursztynu, zawierające najstarsze przykłady jego obróbki, spektakularne zabytki rzemiosła i okazy przyrodniczych inkluzji. Na pobliskiej ulicy Mariackiej znajdują się liczne sklepy, galerie i pracownie współczesnych bursztynników, a w całym mieście liczne odwołania do bursztynowego dziedzictwa – np. stadion piłkarski przypominający kształtem bryłę bałtyckiego bursztynu.

Raz w roku – podczas największych w Polsce targów jubilerskich oraz największych na świecie targów bursztynowych – AMBERIF w Gdańsku selekcja bursztynowej biżuterii jest dostępna w tak ogromnym wyborze i w najlepszej jakości. W roku 2020 w sposób szczególny chcemy zaakcentować pozycję światowego lidera proponując nową aranżację hali dedykowanej producentom biżuterii z bursztynem – od unikatowych egzemplarzy, limitowanych kolekcji, aż po biżuterię outdoor’ową, inspirowaną aktualnymi trendami mody jubilerskiej.

Amberif to nie tylko bursztyn - ponad połowa z 470 wystawców to producenci oryginalnej biżuterii ze srebra i złota, kamieni jubilerskich, akcesoriów modowych. Wyróżnikiem targów jest Galeria Projektantów z wyjątkową strefą designu i ofertą biżuterii artystycznej niemal 70 polskich i europejskich twórców sztuki złotniczej.

Specjalistyczne wydarzenie targowe jest także corocznym pretekstem do opiniotwórczych spotkań ekspertów z wielu dziedzin biznesu, nauki i sztuki, miejscem konferencji, sympozjów oraz wydarzeń kulturalnych. Do najważniejszych z nich należy wyjątkowa gala mody i bursztynu GDAŃSK AMBER LOOK, podczas której projektanci autorskiej mody i kolekcji unikatowej biżuterii prezentują wspólne kreacje.   

Współczesnemu designowi poświęcony jest międzynarodowy konkurs projektowy AMBERIF DESIGN AWARD, którego kuratorem jest Barbara Schmidt. Tegoroczny temat: „Ultimate Beauty” skłaniać ma do refleksji nad znaczeniem estetyki. Celem konkursu jest promocja bursztynu jako inspirującego tworzywa ingerencji artystycznych a jego głównym wyróżnieniem Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 10.000 PLN. Podczas AMBERIF swoją premierę ma wystawa AMBER TRENDS oraz towarzyszące jej wydawnictwo albumowe, rozstrzygany jest także dedykowany wystawcom konkurs AMBERIF SELECTION na najbardziej innowacyjny produkt prezentowany na targach.

Zapraszamy na 27. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF w Gdańsku w dniach 18-21 marca 2020. Warto TU być!