AMBERIF spring 2021

28. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii

Gdańsk, 20.01.2021
25-27 kwietnia 2021 | Gdańsk

AMBERIF – po raz dwudziesty ósmy.

W nowej lokalizacji: hali sportowo-widowiskowej Ergo Arena oraz w nowym, kwietniowym terminie, ale niezmiennie w Gdańsku – Światowej Stolicy Bursztynu, odbędą się już po raz 28. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF. Pomimo wciąż utrzymujących się ograniczeń sanitarnych organizatorzy mają nadzieję, że wiosenna edycja AMBERIF stanie się pierwszym etapem powrotu do biznesowej aktywności i pozwoli na ożywienie koniunktury, umożliwiając wystawcom prezentację premierowych kolekcji a kupcom dokonanie zakupów oraz uzupełnienie ofert.

AMBERIF to największa na świecie impreza wystawiennicza dedykowana bursztynowi oraz największe w Europie Środkowej targi jubilerskie. Targi mają charakter branżowy i dostępne są wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową. Wśród precyzyjnie wyodrębnionej oferty znajduje się strefa TOP AMBER – klaster ok. 30 wiodących producentów najwyższej jakości biżuterii bursztynowej oprawianej w złoto i srebro, a także Galeria Projektantów, w której swoje kolekcje prezentuje niemal 50 artystów-złotników. Targi to ponadto szeroka i różnorodna oferta ponad 100 producentów z Polski oraz krajów bałtyckich, sektory dedykowane producentom i importerom biżuterii srebrnej, złotej, modowej, zegarków, kamieni szlachetnych, dostawcom rozwiązań technologicznych, wyposażenia firm i sklepów jubilerskich.

Targi AMBERIF poza aspektem ściśle biznesowym obfitują w ciekawe wydarzenia towarzyszące. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy międzynarodowy konkurs AMBERIF DESIGN AWARD, który już po raz 25. dostarczy awangardowych zastosowań bursztynu – tym razem na inspirujący temat: Skarb Treasure. Kolejne inspirujące wydarzenie, to prestiżowy konkurs projektowy AMBERIF SELECTION – wyłaniający najlepszy produkt prezentowany przez wystawców, który stanie się elementem globalnej kampanii reklamowej kolejnej edycji targów, a także wernisaże wystaw, konferencje oraz sympozja popularyzujące wiedzę o trendach wzorniczych, technologiach jubilerskich, e-commerce, bursztynnictwa i gemmologii.

Do zobaczenia na AMBERIF spring 2021 w Gdańsku – miejscu, w którym niezwykła energia „słonecznego kamienia” pozwala odzyskać optymizm.
foto: A2 Jewellery; Maciej Rozenberg; NAC AMBER