TOP AMBER - Bursztynowe Rzemiosło - Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów

25.08.2020

Coroczny przegląd organizowany jest od 2003 roku przez Komisję Branżową Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jego podstawową intencją jest wspieranie doskonalenia zawodowego profesjonalnych jubilerów – mistrzów rzemiosła i czeladników - specjalizujących się w tradycyjnych technikach złotniczych oraz inspirowanie i podtrzymywanie systemu kształcenia zawodowego w zakresie złotnictwa najmłodszej generacji twórców.

Gdańskim akcentem jest dedykowanie tematyki konkursu bałtyckiemu bursztynowi i prezentacja jego wyników na targach Amberif. W 23-letniej historii konkursu powstawały unikatowe realizacje złotnicze, które trafiały następnie do zbiorów muzealnych oraz kolekcji prywatnych, przyczyniając się do promocji bursztynniczego rzemiosła. Nagrody laureatom wręczone zostaną przez wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Jarosława Sellina podczas uroczystej ceremonii, która będzie miała miejsce w dniu 27. sierpnia 2020 o godz. 15.00 w Sali Konferencyjnej 1C, na I piętrze AmberExpo.

Zapraszamy do zapoznania się z mistrzowskim rzemiosłem na stoisku nr A324 - Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.