AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2017

Gala Bursztynu i Mody

Informacja prasowa (pdf)

Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles to szczególnie wyczekiwana część targów Amberif. W tym roku odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W piątkowy wieczór, 24 marca publiczność obejrzy trzynaście pokazów. Wszystkie kolekcje przygotowane zostały przez polskich projektantów mody we współpracy z twórcami biżuterii z bursztynem. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Michał Starost. Galę poprowadzi Conrado Moreno.

- Przygotowane kolekcje będą różnorodne, w odmiennych stylistykach, od Prêt-à-porter po Haute couture. Wspólnym mianownikiem, poza bursztynową biżuterią, będzie jednak „Piękno”
- zapowiada Michał Starost, dyrektor artystyczny Gali. To właśnie jego suknie jako pierwsze pokazane zostaną na wybiegu w kolekcji zaprojektowanej dla Izabeli Krzan oraz Kamili Wenderlich - Polek, które w roku ubiegłym reprezentowały nasz kraj na międzynarodowych konkursach piękności. Inspiracjami i motywami pozostałych pokazów są m. in.: złote ornamenty żakardowych tkanin z Walencji, kolaże Krystyny Andryszkiewicz, kultura Wschodu, współczesne miasto, a także natura. Obok kolekcji wiosennych i kolorowych pojawią się surowe, minimalistyczne oraz awangardowe.

Nie tylko szyte na piątkowy wieczór kreacje, ale także biżuteria kształtować będą tematyczne stylizacje na wybiegach. Jolanta i Andrzej Kupniewscy swoją najnowszą kolekcję „Revolution” przygotowali w hołdzie zmarłemu rok temu Davidowi Bowiemu. Potężne wisiory, na grubych rzemieniach, nawiązują do odważnych, wręcz agresywnych stylizacji i makijaży muzyka. Kły, wykonane z onyksu i matowionego bursztynu, pojawiają się w nich jako symbol odwagi, bo - jak twierdzą projektanci - Bowie niczego się nie bał. Kły zdobią także wyjątkowy, oryginalny element kolekcji – srebrną poszetkę przypinaną do męskiego garnituru.
Zimne oblicze współczesnego miasta odbija się z kolei w projektach Adriany Lisowskiej. Geometryczne, płaskie elementy z surowego bursztynu, aluminium i hebanu tworzą w nich konstrukcje niemal architektoniczne, niczym z obrazów Edwarda Hoppera, ulubionego malarza artystki – są puste, ciche, z wyraźną grą światła i cienia.

„Wolność” - to temat przewodni trzech kolekcji stworzonych z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, przy udziale Miasta Gdańsk. Dla Marcina Tymińskiego, tegorocznego laureata międzynarodowego konkursu Amberif Design Award, wyrazem wolności są tatuaże, które - podobnie, jak biżuteria - snują na skórze ważne dla człowieka historie. U Tymińskiego rolę tatuaży pełnią - wykonane z bursztynu, polimerów, srebra, czarnych pereł - brochy, bransolety i naszyjniki - z charakterystycznymi motywami: płonącymi sercami, błękitnym diamentem czy meksykańskimi czaszkami.

W trakcie Gali nagrodzeni zostaną laureaci prestiżowego konkursu Mercurius Gedanensis im. Bogdana Mirowskiego, a także Międzynarodowego Konkursu na projekt biżuterii z bursztynem Amberif Design Award. Medale za promocję Gdańska, jako Światowej Stolicy Bursztynu, przyzna jego Prezydent.

AMBER LOOK Gala Bursztynu i Mody
24 marca, godz. 20.00 | Gdański Teatr Szekspirowski | Wojciecha Bogusławskiego 1
organizator
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
kontakt dla mediów
dyrektor projektu AMBERIF: Ewa Rachoń, ewa.rachon@mtgsa.com.pl tel. +48 58 55 49 134

Gala Bursztynu i Mody
AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2017


DUNE
moda Michał Starost | biżuteria S&A

PLAToRO
moda Emwudesign Małgorzata Wasik| biżuteria Tomek Kargul

BLACK ORCHID
moda Dominika Czarnecka | biżuteria Eliza & Krzysztof Konrad Bondaruk - BONDAROWSKI

DOUBLE CRUSH
moda Atelier Słoma & Trymbulak| biżuteria Jan Pomianowski

URBAN NOMAD
moda PUDU Joanna Weyna| biżuteria Adriana Lisowska | kapelusze Beata Miłogrodzka

TŌYŌ
moda Dorota Podgórska | biżuteria Dorota Cenecka

BE HAPPY
moda Beata Jarmołowska | biżuteria Danuta Burczik-Kruczkowska

BLACK SUN
moda Yan Novac | biżuteria Danka Czapnik

NON STOP
moda Maciej Piłat - PILAT| biżuteria AMBERMODA Mariusz Gliwiński

REVOLUTION
moda Magdalena Arłukiewicz | biżuteria Jolanta i Andrzej Kupniewscy
torebki Nina Kupniewska i Dario Alessandro - Black Mind

FREEDOM
moda Premium PHI Patryk Wojciechowski | biżuteria Sława Tchórzewska
Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych

moda Patrycja Bryszewska | biżuteria Andrzej Jacyszyn
Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych

moda Miss Needle - Joanna Szmidt | biżuteria Marcin Tymiński
Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych