informacje prasowe

AMBERIF - PODSUMOWANIE
Najważniejsze na świecie Targi Bursztynu dobiegły końca. Pod względem liczby wystawców i zwiedzających była to edycja rekordowa. AMBERIF 2016 zgromadził ponad 480 firm z 14 krajów. Targi odwiedziło 7700 branżowych gości z 55 krajów - głównie z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy, Niemiec, Chin, Wielkiej Brytanii, USA, Łotwy, Czech, Danii, Szwecji, Austrii, Węgier, Finlandii, Francji i Włoch. Nowe wzory, trendy i technologie w jubilerskim designie zaprezentowały małe - rodzinne firmy, artyści w Galerii Projektantów oraz duże firmy jubilerskie. Wystawcom udostępniono 12 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej.
więcej...

NAGRODZENI
LAURY DLA PROJEKTANTÓW I WYSTAWCÓW AMBERIF 2016. AMBERIF DESIGN AWARD 2016. AMBERIF definiuje trendy. Wydarzeniem wyznaczającym nowe kierunki rozwoju jest Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award. Tegoroczna jubileuszowa edycja konkursu stała się przyczynkiem do podsumowań: 20 lat, ponad dwa tysiące ocenionych prac, plejada twórców z ponad 30 krajów, rzesza znakomitych jurorów. W tym roku motto Konkursu brzmiało „Transition”, co oznacza stany przejściowe. Konkurs miał charakter otwarty – do udziału w nim zaproszeni zostali projektanci, artyści, twórcy i studenci szkół artystycznych. Ich artystyczne poszukiwania oceniło międzynarodowe Jury w składzie: Heidemarie Herb, Danka Czapnik, Adriana Lisowska i Nicolas Estrada.
więcej...

PUBLIKACJE AMBERIF
W AMBERIFOWEJ KSIĘGARNI. Targi AMBERIF są znakomitą okazją dotarcia do publikacji trudno dostępnych w powszechnym obiegu. Oto lista najciekawszych tegorocznych pozycji: Trend BOOK 2016+ Szósta edycja, cenionej w środowisku projektantów publikacji prof. Sławomira Fijałkowskiego z gdańskiej ASP. Trend BOOK „systematyzuje aktualną wiedzę z zakresu prognozowania trendów stylistycznych oraz projektowania produktu” i ma na celu „uważną analizę najważniejszych tendencji, charakteryzujących wzornictwo, których późniejsza interpretacja jest punktem odniesienia do zaprojektowania unikatowych kolekcji biżuterii z bałtyckim bursztynem” (cyt. za autorem). Miejscem obserwacji były kluczowe targi, festiwale i wystawy oraz wiodące trendsetter’skie wydarzenia: Milan Design Week, Paris Design Week i Dutch Design week w Eindhoven.
więcej...

BURSZTYNOWA RODZINA
Projektant/ka – artysta, zaraża zawsze bliskich swoją pasją. Gdy w grę wchodzi bursztyn „infekcja” jest bardzo groźna i nieodwracalna. Ta sytuacja pojawiła się właśnie w rodzinie Jolanty i Andrzeja Kupniewskich. Macie na koncie rodzinnie całą galerię nagród związanych z Amberif i Ambermart? Co ciekawe zaczęło się od córki.
więcej...

BURSZTYNOWA KULA | BURSZTYNOWE RZEMIOSŁO
Bursztynowa Kula dla OSTROWSKI-DESIGN. Bursztynowa Kula to nagroda przyznawana wybranej spośród uczestników targów firmie przez studentów Katedry Biżuterii ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. - Poszukujemy innowacyjnych, ciekawych form, wyróżniających się z całej masy komercyjnej biżuterii z bursztynem – podkreśla Magdalena Lamch, studentka II roku – Zawsze znajdujemy coś godnego uwagi, o czym świadczy fakt, że nagroda przyznawana jest od szesnastu lat.
wiecej...

MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE BURSZTYNNIKÓW ŚWIĘTUJE I NAGRADZA
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności. Spektrum osób związanych ze Stowarzyszeniem jest imponujące. Stowarzyszenie liczy 310 członków z 30 krajów świata. To międzynarodowa grupa artystów, projektantów, producentów biżuterii, właścicieli galerii, naukowców, badaczy, gemmologów, muzealników, kolekcjonerów i handlowców wyrobami z bursztynem. Zafascynował i połączył ich bursztyn.
więcej...

DWADZIEŚCIA INKLUZJI W JEDNEJ BRYŁCE – MARZENIE BURSZTYNNIKA
O inkluzji marzy każdy, ale nie wszyscy mają szczęście na nią trafić. A dwadzieścia owadów w jednym bursztynie… to jak święty graal bursztynowego świata! Takie szczęście przytrafiło się właścicielom firmy NAC Amber Jewellery.- W sumie bryłka bursztynu była niepozorna – mówi Marta Wesołowska. – Czasami warto uszczknąć kawałeczek, a nie ciąć na oślep. Tak było w tym przypadku, oderwaliśmy fragment kory i - proszę bardzo, najpierw były dwie mrówki, potem doliczyliśmy się ich czternastu, a specjaliści aż dwudziestu.
więcej...

ŚWIĘTO BURSZTYNU TRWA!
Oficjalne otwarcie Targów AMBERIF zaszczyciło wielu znamienitych gości, m.in. ambasador Bośni i Hercegowiny, przedstawiciele Generalnego Konsulatu CHRL w Gdańsku, a także władz województwa pomorskiego i miasta. – Od stuleci bursztyn kojarzony jest z Gdańskiem – podkreślił Andrzej Kasprzak, prezes zarządu MTG – Cieszę się, że jako Międzynarodowe Targi Gdańskie, mamy w tym swój udział. To ogromna satysfakcja, że rozwijając te wielowiekowe tradycje, nasz AMBERIF jest prawdziwą mekką producentów i kupców bursztynu oraz biżuterii czerpiącej z niego swoje piękno.
więcej...

AMBERIF 2016
16 marca w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO rozpocznie się 23. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe wzory i trendy w biżuterii zaprezentuje ponad 480 firm z 14 krajów. Organizatorzy AMBERIF, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, spodziewają się kilku tysięcy odwiedzających z całego świata. Punktem kulminacyjnym będzie wieczorna Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK Trends & Styles 2016.
więcej ...

AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2016
Gala AMBER LOOK TRENDS & STYLES to „creme de la creme” 23. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Swoje autorskie kolekcje „prosto spod igły” zaprezentują uznani projektanci mody i twórcy biżuterii z bursztynu oraz kamieni jubilerskich. Gwiazdą wieczoru będzie Teresa Rosati. Naszym celem jest oczarowanie widzów, chcemy ich zaskoczyć, zadziwić, zachwycić - mówi Michał Starost, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia.
więcej...