AMBERIF 2020

Gdańsk - Światowa Stolica Bursztynu. W jego centrum znajduje się Muzeum Bursztynu, przedstawiające najstarsze i najcenniejsze zabytki rzemiosła, Muzeum Inkluzji w Bursztynie z wystawą życia uwięzionego w bursztynie przed milionami lat. Na słynnej ulicy Mariackiej znajduje się wiele sklepów, galerii i pracowni współczesnych bursztynników, a w całym mieście liczne odwołania do bursztynowego dziedzictwa. Targi Amberif i Ambermart, warsztaty międzynarodowych projektantów, wystawy w galeriach i muzeach, mnogość instytucji otoczenia biznesu bursztynniczego i jubilerskiego oraz uczelni mających w spektrum zainteresowania bursztyn sprawia, że to tu przyjeżdża się po biżuterię i produkty bursztynowe, ale przede wszystkim po związaną z bursztynem wiedzę.

Targi Amberif.
Raz w roku, podczas największych w Polsce targów jubilerskich oraz największych na świecie targów bursztynowych, dostępny jest tak znaczący wybór bursztynowej biżuterii zarówno pod kątem wzornictwa, różnorodności jak i jakości. W roku 2020 w sposób szczególny chcemy zaakcentować pozycję światowego lidera proponując nową aranżację hali dedykowanej producentom biżuterii z bursztynem – od unikatowych egzemplarzy, limitowanych kolekcji, aż po biżuterię outdoor’ową, inspirowaną aktualnymi trendami mody jubilerskiej.

Ponad połowa z 470 wystawców Amberifu to producenci oryginalnej biżuterii ze srebra i złota, kamieni jubilerskich, akcesoriów modowych. Nie brakuje tu także wiodących importerów i przedstawicieli producentów z Włoch, Turcji oraz krajów Dalekiego Wschodu. Wyróżnikiem targów jest Galeria Projektantów z wyjątkową strefą designu i ofertą biżuterii artystycznej niemal 70 polskich i europejskich twórców sztuki złotniczej. Amberif to także największy przegląd urządzeń, narzędzi, półfabrykatów, surowców czy materiałów do produkcji jubilerskiej. Polscy producenci oraz przedstawiciele światowych liderów prezentują swoją ofertę w dedykowanej im hali.

Specjalistyczne wydarzenie targowe jest także corocznym pretekstem do opiniotwórczych spotkań ekspertów z wielu dziedzin biznesu, nauki i sztuki, miejscem konferencji, sympozjów oraz towarzyszących wydarzeń kulturalnych. Do najważniejszych z nich należy niepowtarzalna gala mody i bursztynu GDAŃSK AMBER LOOK jewellery & fashion. To wyjątkowy flirt mody z bursztynem, kreatywne połączenie awangardowych kolekcji ubiorów oraz przygotowanej na tę okazję biżuterii bursztynowej. Jej unikatowość polega na bliskie współpracy zespołu projektantów, by całość kolekcji biżuterii i mody współgrała ze sobą i tworzyła nową jakość. Gala to z jednej strony eksperymentalne i odważne pokazy haute couture, gdzie prezentowane kolekcje kreują nowe trendy i koncepcje modowe, a z drugiej strony spokojniejsze, ale nie mniej ciekawe pokazy prêt-à-porter, w których bardziej stonowane kolekcje zestawione ze sobą prezentują codzienne możliwości kreowana wizerunku współczesnych, podążających za trendami kobiet i mężczyzn. Tegoroczna edycja przygotowana w nowoczesnej konwencji fashionweekowej przedstawi 7 pokazów, które uświetni kolekcja jednego z najlepszych polskich projektantów mody młodego pokolenia, Mariusza Przybylskiego. Oprócz spektakularnej Gali w programie znalazły się między innymi wernisaż jednego z najlepszych i najbardziej kreatywnych polskich projektantów Jarosława Westermarka, seminarium SRJ we współpracy z belgijskim HRD o identyfikacji diamentów czy coroczne spotkanie badaczy inkluzji w bursztynie.

Współczesnemu designowi poświęcony jest międzynarodowy konkurs projektowy AMBERIF DESIGN AWARD, którego kuratorem jest Barbara Schmidt. Tegoroczny temat: „Ultimate Beauty” skłaniać ma do refleksji nad znaczeniem estetyki. Celem konkursu jest promocja bursztynu jako inspirującego tworzywa ingerencji artystycznych, a jego głównym wyróżnieniem Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 10.000 PLN. Podczas targów swoją premierę ma wystawa AMBER TRENDS oraz towarzyszące jej wydawnictwo albumowe. Rozstrzygany jest także dedykowany wystawcom konkurs AMBERIF SELECTION na najbardziej innowacyjny wzorniczo produkt prezentowany na targach. Konkurs towarzyszący targom od 1995 roku w tej edycji pojawi się w nowej odsłonie, gdyż nie tylko będzie nagradzał najlepsze prace, ale będzie się wiązał z mocną i konsekwentną promocją zwycięzców poprzez kampanie reklamowe targów i branży w Polsce i na świecie.

Zapraszamy na 27. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF w Gdańsku w dniach 18-21 marca 2020.
Warto TU być!

AMBERIF 2020
termin:
18-21.03.2020
miejsce:
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
organizator:
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
kurator targów:
Sławomir Fijałkowski | slawomir.fijalkowski@mtgsa.com.pl | t. 58 55 49 134
patronat honorowy:
Ministerstwo Rozwoju, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska
partnerzy:
Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Polskie Towarzystwo Gemmologiczne, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku