Jury 24. międzynarodowego konkursu Amberif Design Award

Tarja Tuupanen (ur. 1973 w Finlandii) studiowała biżuterię i obróbkę kamienia na Politechnice Karelii Południowej w Lappeenranta w Finlandii (licencjat 1999) oraz uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych w Akademii Sztuki, Rzemiosła i Projektowania przy Uniwersytecie Konstfack, Ädellab (Szwecja) w 2013 roku. Od 1997 r. bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w wielu krajach świata. Oprócz działalności artystycznej prowadzi warsztaty w Finlandii i za granicą, m.in. na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Saimaa (Lappeenranta, Finlandia) oraz w Chińskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hangzhou. Jest członkiem grupy Hibernate i przewodniczącą Fińskiego Stowarzyszenia Sztuk Złotniczych.
Kamień od zawsze był głównym materiałem w jej działalności artystycznej, dominując jej praktykę jubilerską. Relacja artystki z kamieniem jest tak wszechstronna, że od początku staje się on czymś więcej niż tylko materiałem.
 
Melanie Isverding (ur. 1978 r.) w latach 2014-2019 zajmowała stanowisko asystenta na Wydziale Biżuterii Uniwersytetu Sztuki i Projektowania Burg Giebichenstein w Halle współpracując z prof. Danielem Krugerem (do stycznia 2017 r.) / obecnie z prof. Hansem Stoferem. Od 2019 r. jest profesorem na Wydziale Projektowania w Metalu, w Pracowni Biżuterii/Obiektów Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych i Sztuk Pięknych w Hildesheim. Ma w dorobku kilka międzynarodowych wystaw indywidualnych: 2019 - Erfurter Schmucksymposium | Angermuseum, Erfurt (Niemcy), Welcome to enter! (Zapraszamy do środka!) | Galeria Haluzinarium, Bukareszt (Rumunia), SCHMUCK 2019 | IHM, Monachium (Niemcy)
Jej prace znajdują się w kolekcjach: Galerii Marzee, Nijmegen (Holandia), kolekcji Spengler-Somloì (Węgry), Muzeum CODA, Apeldoorn (Holandia), Cooper Hewitt – Muzeum Wzornictwa Instytutu Smithsonian, Nowy Jork (USA).
 
Marta Hryc
Związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2014 obroniła pracę doktorską i prowadzi zajęcia w zakresie stylistyki formy oraz prototypowania. Wspólnie z dr hab. Martą Flisykowską zajmuje się analizą wpływu, jaki na kwestie estetyki w dizajnie wywierają technologie przyrostowe. Zawodowo zajmuje się projektowaniem biżuterii. Tematyka jej projektów oscyluje wokół społeczno-ekonomicznego kontekstu funkcjonowania biżuterii. Ma na koncie udział w licznych międzynarodowych wystawach i konkursach. Współtworzy Studio Projektowe firmy S&A – wiodącego producenta biżuterii, dla którego opracowuje wzory do produkcji seryjnej
 
Ewa Rachoń - niezależny konsultant projektów bursztynowych, Gdańsk
Doświadczenie zawodowe i osiągnięcia:
• Opracowanie koncepcji oraz prowadzenie międzynarodowych targów bursztynu Amberif i Ambermart w latach 1994 - 2019.
• Współpraca i aktywność w pracach organizacji środowiskowych i projektach mających
na celu certyfikację i nazewnictwo bursztynu bałtyckiego oraz wprowadzenie go na międzynarodowy rynek jubilerski i gemmologiczny.
• Wspieranie rozwoju nowoczesnego wzornictwa poprzez organizację międzynarodowych konkursów dla projektantów biżuterii.
• Popularyzacja wiedzy i badań bursztynu bałtyckiego poprzez organizację cyklu seminariów popularno-naukowych wspólnie z Muzeum Ziemi PAN, Politechniką Gdańską i MSB.
• Opracowanie koncepcji i organizacja pokazów mody i bursztynu we współpracy z artystami, projektantami biżuterii i ubiorów.
• Członek Światowej Rady Bursztynu powołanej przez Prezydenta Miasta Gdańska, od roku 2008.
• Członek Rady Muzeum Bursztynu, oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, od 2005 r.
• Bursztynnik Roku 2002 – honorowy tytuł Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników za pracę dyplomową o marce bursztynu bałtyckiego.