Amberif Design Award 2021

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu:

AMBERIF DESIGN AWARD 2021
25. Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem

Celem i zamierzeniem konkursowym jest promocja bursztynu jako źródła wyrazu artystycznego.
Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie autorskiej biżuterii artystycznej z bursztynem zainspirowanej tematem konkursowym na dany rok.

Skarb-Bijou-Schatz-Treasure

Szczególnie dziś wiemy najlepiej, jak drodzy są nam nasi bliscy. Sercem i myślami jesteśmy z najdroższymi nam osobami, zwłaszcza w tych niebezpiecznych czasach. Towarzyszy nam nasza biżuteria, również jako swoisty skarb noszony bezpośrednio na skórze.
Zwracając się do naszych najbliższych i określając biżuterię używamy tych samych słów. Biżuteria z bursztynem wywodzi się bezpośrednio z natury i daje uczucie ciepła na skórze. Bursztyn z lekkością emanuje ciepło, które nam służy. Jednocześnie łączy on w sobie także inne właściwości lecznicze. W Polsce o biżuterii mówi się „skarb”, co jest również czułym określeniem osób, które kochamy. We Francji „bijou” to cenny przedmiot przeznaczony do noszenia na sobie. A „bijoux” to nasze bratnie dusze, dzięki którym życie nabiera wartości. „Schatz” w Niemczech to ktoś, kto siedzi na naszej kanapie i z kim dzielimy się pomysłami, nadziejami i odczuciami. A jednocześnie „Schatz” to przedmiot noszony dla ozdoby naszego ciała. W kultuarach anglojęzycznch słowo "treasure" również ma wiele znaczeń. Chcemy zazdrośnie skrywać skarb przed oczyma innych, a jednak chodzimy ulicami ręka w rękę z naszymi najdroższymi skarbami. Wraz z ukochanymi cieszymy się życiem i nosimy biżuterię. Biżuteria, miłość i życie należą do siebie nawzajem – uczcijmy je wszystkie razem!


kurator: Barbara Schmidt
 
Nagrody:
Nagroda Główna: Prezydenta Miasta Gdańska - 10 000 PLN brutto

Nagrody równorzędne:
Nagroda Bursztynowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników - 1 kg bursztynu + możliwość wystawy w Galerii Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników
Nagroda Srebrna – 1 kg srebra
 
Regulamin konkursu (pdf)

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.04.2021