AMBERIF SELECTION - Konkurs Projektowy

25.08.2020

Amberif Selection (dawniej Mercurius Gedanensis) to konkurs projektowy towarzyszący targom od 1995 roku, czyli ich drugiej edycji. W tym roku zaobserwujemy zmianę w tym dedykowanym wystawcom wydarzeniu, gdyż nie tylko będzie nagradzał najlepsze prace, ale będzie się wiązał z mocną i konsekwentną promocją zwycięzców poprzez globalne kampanie reklamowe targów.

Konkursowa biżuteria eksponująca wyjątkowość bursztynu, tradycyjne rzemiosło, perfekcyjne wykonanie, autorską sztukę złotniczą, projektowe innowacje ma być źródłem zarówno satysfakcji dla autorów, ale również rozpoznawalnym elementem wizerunkowym samych targów, co jest we współczesnym, „Instagramowym” świecie najlepszym i najskuteczniejszym rodzajem promocji zarówno dla laureatów jak i organizatorów.

Celem konkursu jest poszukiwanie najlepiej zaprojektowanych i mistrzowsko wykonanych produktów oraz ciągłe inspirowanie autorów do poszukiwania ponadstandardowych rozwiązań użytkowych, technologicznych i stylistycznych. W dotychczasowej historii konkursu pojawiały się produkty, które stały się ikonami branży jubilerskiej i bursztynniczej w Polsce i na świecie, m.in.: Art7, S&A, A2, Marek Mikicki, Jarosław Westermark, Marcin Tymiński, Paweł Kaczyński.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: design oraz mistrzostwo jubilerskie, a ich laureaci otrzymują prestiżowe statuetki Ministra Rozwoju (Grand Prix) i Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz liczne wyróżnienia. Kuratorem konkursu jest Krzysztof Jacobson, a jurorami: Dariusz Latoszek - przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, Marcin Tymiński - projektant, prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Anna Sado - dziennikarka branżowa.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dn. 28. sierpnia 2020 podczas uroczystej ceremonii w Dworze Artusa.

http://amberif.amberexpo.pl/title,Mercurius_Gedanensis,pid,4226.html