AMBERIF PO GODZINACH – wystawa „Bursztyn Bałtycki – Trendy” / Dom Uphagena, odd. Muzeum Gdańska

28.07.2020

Wystawa BURSZTYN BAŁTYCKI – TRENDY jest retrospektywnym podsumowaniem całej dekady intensywnych poszukiwań awangardowej natury bałtyckiego bursztynu. Rozpoczynając realizację projektu, którego niezmiennym celem pozostaje implementacja trendów wzorniczych w procesie kreowania biżuterii z zastosowaniem bursztynu zaprosiliśmy do współpracy dziesięcioro autorów - jeden rocznik studentów wzornictwa nowoutworzonej wówczas pracowni projektowania biżuterii na gdańskiej ASP. Po dziesięciu latach systematycznej realizacji projekt rozrósł się do zaawansowanego przedsięwzięcia badawczo-wdrożeniowego, w którego realizację zaangażowanych było w roku 2020 już 58 osób, oprócz studentów i absolwentów kierunków projektowych kilku uczelni artystycznych także czołówka polskich designerów oraz trójmiejskie firmy bursztynnicze i pracownie autorskiej biżuterii. Przez 10 lat konsekwentnej aktywności projektowej powstało ponad 600 eksperymentalnych prototypów – od perfekcyjnego rzemiosła po parametryczny CAD/CAM, od projektów gotowych do produkcji po obiekty haute joaillerie. Staranną (i dostępną w danej chwili) selekcję ponad 200 obiektów, zrealizowanych w latach 2011-2020 mogą Państwo obejrzeć w historycznych wnętrzach Domu Uphagena w Gdańsku.

Wystawa BURSZTYN BAŁTYCKI – TRENDY jest elementem realizacji programu Gdańsk – Światową Stolicą Bursztynu oraz wydarzeniem towarzyszącym 27. Międzynarodowym Targom Biżuterii i Bursztynu AMBERIF. Organizatorem wystawy jest Miasto Gdańsk oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ekspozycję można zwiedzać w Domu Uphagena – oddział Muzeum Gdańska, ul. Długa 12, w dniach: 08.lipca – 21.października 2020r.

Internisaż – specjalnie dla gości Amberifu – zaplanowany został w dniu 28. sierpnia o godz. 18.30. Zapraszamy na zaskakujące spotkanie ze współczesnym designem!

https://muzeumgdansk.pl/wydarzenia-i-wystawy/szczegoly/news/bursztynowe-trendy-w-bizuterii/