infomacje prasowe

PODSUMOWANIE TARGÓW
470 wystawców z całego świata, 6 tysięcy branżowych odwiedzających, wernisaże, warsztaty, seminaria naukowe, panele dyskusyjne i wieczorna Gala Mody i Bursztynu AMBER LOOK trends & styles - Targi AMBERIF dobiegły końca.
więcej...

PODSUMOWANIE AMBER LOOK
W piątek, 24 marca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim bohaterem wieczoru była moda. Publiczność zobaczyła 13 pokazów. Każdy charakteryzowała inna stylistyka i inny motyw przewodni. Wszystkim jednak towarzyszył bursztyn. Uwagę zwracała minimalistyczna scenografia w tle: dwie gigantyczne, ułożone w geście otwarcia dłonie.
więcej...

JANTAROWE PROWOKACJE
Lata mijają, a Bursztyn niezmiennie prowokuje, cieszy, kusi, ekscytuje, sprawia, że żyjemy piękniej. Historia nazywa go polskim złotem i dumna jest z tego, że przez wieki, potrafi wzbudzać zainteresowanie, swoją niepowtarzalnością.
więcej...

BURSZTYNNIK ROKU
Tytuł Bursztynnika Roku przyznaje Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, a wybiera Kapituła składająca się z laureatów osiemnastu poprzednich edycji konkursu. Nominowani do wyróżnienia to osoby pracujące na rzecz i przyczyniające się do rozwoju bursztynnictwa - zarówno naukowcy, jak i popularyzatorzy wiedzy na jego temat, managerowie, artyści, projektanci, jubilerzy.
więcej...

AMBERIF DESIGN AWARD 2017
Peryferia - to one były tematem tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu na projekt biżuterii z bursztynem Amberif Design Award. Obrała go Barbara Schmidt - dyrektorka Akademii Wzornictwa w Monachium, ekspertka w zakresie współczesnego designu, pełniąca funkcję kuratora gdańskiego konkursu od 2015 roku.
więcej...

NIEBIESKI BURSZTYN Z SUMATRY
Bursztyn bałtycki jest zdecydowanym faworytem targów Amberif, ale nie jedynym.
- Od kilku lat liczba wystawców oferujących bursztyn spoza Europy rośnie. Dostępne są bryłki z Dominikany, Birmy, Meksyku, Indonezji. Zaskakują różnorodną kolorystyką, począwszy od zieleni i żółci, poprzez pomarańcz i czerwień, na brązie kończąc. W tym roku w sposób szczególny zaskoczył nas wszystkich niebieski bursztyn z Sumatry - mówi Ewa Rachoń, dyrektor targów Amberif.
więcej...

PUBLIKACJE TARGOWE
Na tegorocznych targach Amberif w ręce branżystów oddane zostały dwie, ważne publikacje. Pierwszą jest wznowione wydanie książki prof. dr hab. Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz pt. „Bursztyn w Polsce i na świecie”, drugą siódma edycja Trend Booka 2017+ autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego, gdańskiego specjalisty w zakresie designu eksperymentalnego i wzornictwa.
więcej...

AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2017
Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles to szczególnie wyczekiwana część targów Amberif. W tym roku odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W piątkowy wieczór, 24 marca publiczność obejrzy trzynaście pokazów. Wszystkie kolekcje przygotowane zostały przez polskich projektantów mody we współpracy z twórcami biżuterii z bursztynem. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Michał Starost. Galę poprowadzi Conrado Moreno.
więcej...

SENSACYJNE PIÓRO DINOZAURA
22 marca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku ruszy 24. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF – największej na świecie wystawy bursztynu. W ciągu czterech dni ponad 470 wystawców z 18 krajów zaprezentuje najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie. Organizatorzy spodziewają się ponad 7 tys. gości z całego świata. Wydarzeniem modowym targów będzie piątkowa Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK Trends & Styles.
Świat nauki poruszy informacja o odkryciu pierwszego zmumifikowanego w bursztynie fragmentu dinozaura.
więcej...

AMBERIF 2017
22 marca w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO rozpocznie się 24. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe wzory i trendy w biżuterii zaprezentuje ponad 460 firm z 16 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 7 tysięcy branżowych gości z całego świata. Punktem kulminacyjnym Targów będzie piątkowa Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles 2017.
więcej...